TURNEUL RAIONAL LA VOLEI – 2018

Duminică 25 februarie 2018, în sala de sport a Școlii Sportive raionale, s-a desfășurat prima ediție a Turneului raional la Volei, organizat de Consiliul raional Telenești, prin intermediul Secției Cultură, tineret și sport în parteneriat cu Școala Sportivă raională.

La competiție au participat 5 echipe, care au reprezentat localitățile Budăi, Inești, Telenești, Sărătenii Vechi, precum și echipa Inspectoratului raional de poliție. Turneul s-a desfășurat conform sistemului circular, învingător devenind astfel echipa care a obținut cele mai multe puncte. În urma desfășurării tuturor meciurilor, echipa s. Sărătenii Vechi a câștigat competiția, obținând numărul maxim de puncte, pe locul II s-a clasat echipa or. Telenești, podiumul fiind completat de echipa Inspectoratului raional de Poliție.