Lista Consilierilor Raionali Telenești aleși la alegerile generale locale din 20 octombrie 2019

n/o Numele, prenumele Aparteneță politică Domiciliu
1.        Marandici Veaceaslav Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Mîndrești
2.        Tulgara Iurie Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS or. Telenești
3.        Anton Loreti Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS or. Telenești
4.        Bargan Aurica Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Ordășei
5.        Șuiu Tudor Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Mîndrești
6.        Popa Ludmila Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Țînțăreni
7.        Vicol Victoria Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS or. Telenești
8.        Popa Vasile Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Negureni
9.        Chelea Igor Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Mîndrești
10.    Tulbure Nicolae Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Tîrșiței
11.    Iliescu Grigore Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Mihalașa
12.    Bolocan Roman Blocul electoral ”ACUM” Platforma DA și PAS s. Brînzenii Vechi
13.    Lelic Vadim PLDM str. Ovidiu 34
14.    Draguș Marina PLDM s. Mihalașa
15.    Ciobanu Constantin PLDM s. Chiștelnița
16.    Stăvilă Valeriu PLDM s. Bănești
17.    Veșca Galina PLDM s. Budăi
18.    Anton Octavian PLDM s. Chițcanii Vechi
19.    Vrăjitoru Alexei PDM s. Negureni
20.    Manoli Diana PDM or. Telenești
21.    Ombun Mariana PDM s. Nucăreni
22.    Legaci Igor PDM or. Telenești
23.    Munteanu Grigore PDM s. Negureni
24.    Țurcan Tudor PDM s. Ratuș
25.    Isac Alexandru PSRM s. Chiștelnița
26.    Scripnic Tamara PSRM or. Telenești
27.    Marandici Anton PSRM s. Chiștelnița
28.    Gavriliță Lida PSRM or. Telenești
29.    Ursu Mihail PP ”Șor” or. Chișinău,  Stăuceni,
30.    Costișanu Natalia PP ”Șor” or. Telenești
31.    Radu Larisa PP ”Șor” s. Bănești
32.    Perebikovskaia Valentina PCRM or. Telenești
33.    Mereuța Alexei candidat independent s. Inești
%d blogeri au apreciat: