O delegație de primari însoțesc președintele raionului Telenești, într-o vizită de lucru cu aleșii locali din județul Cluj, România

🇲🇩Președintele raionului Telenești, Iurie Tulgara, vicepreședintele raionului, Ion Tulbure împreună cu mai mulți primari din raionul TELENEȘTI participă acum într-o vizită la colegii din județul Cluj, România.
🔰În aceste zile, delegația s-au întâlnit cu autoritățile publice locale, au cunoscut unele bune practici implementate de colegi români. Agenda a inclus și o vizită la Centrul de Management Integrat al Deșeurilor.
🔹️Organizarea vizitelor între omologi sunt inițiate cu scopul de a construi relații de cooperare, astfel, a fost propusă crearea unui Protocol de colaborare cu județul Cluj și raionul Telenești.
%d blogeri au apreciat: